پر فروش ها

images/tcm_2000.jpg
ماژول کارت خوان و کارت نویس که در خود پرداز ها و کیوسک ها قابل استفاده است.این محصول کره ای پس از
سه شنبه, 27 خرداد 1393
این محصول از مجموعه کارت خوان‌های غیر تماسی (Contactless) شرکتACS کره است. این کارتخوان از سیستم
دوشنبه, 26 خرداد 1393
دستگاه کارتخوان نانو pcProx مبتنی بر فناوری نانو شاخته شده که به قدری کوچک است که می‌تواند برای
شنبه, 17 مرداد 1394

دانستنی های بانکی

پول چرک است، از نوع چرک کف دست. اما چطور می‌شود که به پولی واژه «کثیف» اطلاق می‌شود و نیاز به پولشویی پیش می‌آید؟چطور پول کثیف را می‌شویند؟

پول‌های کثیفی که نیاز به شست‌وشو دارند به سه دسته پول‌های کثیف یا آغشته به خون، پول‌های خاکستری و سیاه تقسیم می‌شوند.

این پول‌ها که از نامشان کاملا واضح است از راه خلاف و نا‌مشروع به دست می‌آیند. پول‌های خاکستری، درآمدهای حاصل از فروش کالا و یا انجام دادن کارهای تولیدی است، ولی از نظارت دولت پنهان می‌ماند و دولت از آن‌ها بی‌اطلاع است، که معمولا برای فرار از مالیات این کار‌ها را انجام می‌دهند.


    پول‌های سیاه پول‌های حاصل از قاچاق کالا است، به طوری که درآمدهای حاصل از قاچاق کالا و شرکت در معاملات پرسود دولتی که خارج از عرف طبیعی صورت می‌گیرد، باعث پیداش این پول می‌شود. پول‌های کثیف یا پول‌های آغشته به خون، مربوط به نقل و انتقال مواد مخدر و قاچاق انسان است.تصور کنید افرادی می‌کوشند جنایت جنایتکارانی که با به تباهی کشیدن زندگی مردم، اقتصاد کشور‌ها و فرار از مالیات مخفی کرده و پول‌های حقیقتا آغشته به خون آن‌ها را مشروع کرده و به طور رسمی وارد عرصه اقتصاد کنند.

پول‌هایی که بتوانند با افتخار خرجشان کنند و لوکس‌ترین کالا‌ها را بخرند و بعد هم به سادگی مردم و مسئولان بخندند: آنچه سال‌هاست دولت‌ها و نهاد‌های بین المللی با صرف هزینه‌های هنگفت و دادن کشته‌های فراوان در حال مبارزه با آن هستند.جالب است بدانید تروریست‌ها هم که بیشترین آسیب‌ها را به مردم ما و منطقه وارد کرده‌اند هم جزو مشتری‌های دائم پول‌شویان و پولشویی هستند.


کسانی که اقدام به پولشویی می‌کنند شریک جنایت قاچاقچیان مواد مخدر، قاچاقچیان اعضای بدن انسان، تروریست‌ها، کلاهبرداران و… هستند. پس به هیچ وجه نمی‌توان به آن‌ها فعال اقتصادی یا حتی کارآفرین اطلاق کرد. حتی اگر پول‌های کثیف را به ظاهر صرف فعالیت‌های تولیدی می‌کنند، در واقع برای تطهیر آن و وارد کردنش به چرخه اقتصاد هستند.    عمده‌ترین روش‌های پولشویی عبارت‌ است از خردکردن عواید حاصل از فعالیت‌های مجرمانه یا جرم‌های سازمان‌یافته و انتقال این مبالغ از حساب‌های تودرتو و در پایان انتقال مجدد به حساب‌های مادر. این شیوه‌ها بیشتر به‌ وسیله عاملان خرید و فروش مواد مخدر در کشورهای مختلف به‌کار می‌رود، تشخیص این حساب‌ها کار بسیار حرفه‌ای و نیازمند متخصص است.

اما برخی از جنایتکاران کار را پیچیده‌تر می‌کنند آن‌ها بعضا این پول‌ها را صرف سرمایه‌گذاری، تولید، ساخت، بازار بیمه، وام‌دهی و یا حتی عملیات بانکی می‌کنند. پس تشخیص کارشان هم دشوار‌تر می‌شود.

شناخت روش‌های پول‌‍شویی و دست‌اندرکاران آن‌ها به معنای مبارزه با قاچاق، تروریسم و سرقت اموال عمومی جامعه است. آن‌ها اگر نتوانند از پول‌های کثیف استفاده کنند عملا نابود خواهند شد.

معرفی تامین کنندگان

شرکت KONA International

شرکت( KONA I (KONA International در کره جنوبی در سال 1998 ابتدا با نام KEBTechnology تاسیس شد.KEP خلاصه شده عبارت (KOREA ELECTRONIC BANKING TECHNOLOGY) است.سپس در سال 2012 نام خود را به KONA I تغییر داد.این شرکت در زمینه کارت هوشمند ،NFC و راهکارهای IT در بازارهای بانکی،حمل و نقل،بهداشت،خدمات عمومی (Epassport) در 75 کشور جهان ارائه خدمات می کند.

ادامه مطلب...